X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ارز مسافرتی حذف شد !! آخرین خبر مربوط به سوم آبان 1391

پنج‌شنبه 5 مرداد‌ماه سال 1391 ساعت 09:11 ق.ظ

آخرین خبر دریافتی (4 مرداد 1391) مبنی بر حذف ارز مسافرتی واقعا برای من خبر بدی بود هرچند که میزان ارز مسافر بسیار بسیار کم بود ولی در هرصورت عامل کمکی برای مسافرین بود ....


خلاصه شرایط  سفر هر لحظه نسبت به قبل سخت تر میشه ....


متن خبر  مربوط به سوم آبان 1391

رئیس کل بانک مرکزی از حذف سهمیه ارز مسافرتی برای تمامی مسافران خارجی خبر داد و گفت که فقط زائران حج تمتع دلار دولتی دریافت می‌کنند.

در این جلسه محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی با تشریح اقدامات این بانک در خصوص تک نرخی شدن ارز از سیاست‌های دولت برای اجرایی شدن ارز تک نرخی در بازار سخن گفت.


سخنگوی مرکز مبادلات ارزی با بیان اینکه تمامی مسافران تنها برای یک بار در سال می‌توانند از 300 دلار ارز مسافرتی بهره‌مند شوند، گفت: اولویت‌بندی برای اختصاص ارز به مسافران کشوری خاص در کار نیست.
به گزارش اکو ویژن از مهر، صمد کریمی در خصوص شرایط پرداخت ارز به مسافران خارج از کشورگفت: مقررات و شرایط پرداخت ارز به مسافران خارج از کشور همان شرایط قبلی است که مربوط به بخش سوم مجموعه مقررات ارزی بانک مرکزی است و در حیطه خدمات قرار می‌گیرد.
سخنگوی مرکز مبادلات ارزی افزود: رویه واحدی که برای پرداخت ارز به متقاضیان سفر به خارج از کشور اتخاذ شده، این است که برای همه مسافران، 300 دلار پرداخت می‌شود و البته بانک ملت به عنوان بانک عامل معرفی شده است و مشتریان باید با ارایه مدارک و اسناد مثبته به شعب ارزی بانک ملت، مراجعه کنند.
وی تصریح کرد: اولویت‌بندی برای اختصاص ارز به کشوری خاص در نظر گرفته نشده است اما بر اساس مقررات، هر فرد در سال تنها یکبار می‌تواند از این امتیاز بهره‌مند شود.
کریمی گفت: محدودیتی در کار نیست و همه مسافران خارج از کشور می‌توانند 300 دلار ارز مسافرتی را از شعب بانکی دریافت کنند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo