X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

اطلاعات ارزی برای مسافران خارج از کشور در سال 1391

یکشنبه 21 اسفند‌ماه سال 1390 ساعت 06:02 ب.ظ

آخرین خبر

آخرین خبر دریافتی (4 مرداد 1391) مبنی بر حذف ارز مسافرتی واقعا برای من خبر بدی بود هرچند که میزان ارز مسافر بسیار بسیار کم بود ولی در هرصورت عامل کمکی برای مسافرین بود ....


خلاصه شرایط  سفر هر لحظه نسبت به قبل سخت تر میشه ....


متن خبر 

رئیس کل بانک مرکزی از حذف سهمیه ارز مسافرتی برای تمامی مسافران خارجی خبر داد و گفت که فقط زائران حج تمتع دلار دولتی دریافت می‌کنند.

در این جلسه محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی با تشریح اقدامات این بانک در خصوص تک نرخی شدن ارز از سیاست‌های دولت برای اجرایی شدن ارز تک نرخی در بازار سخن گفت.بانک مرکزی جزئیات اطلاعات ارزی را که مسافران خارج از کشور باید بدانند، اعلام کرد.

این مطلب رو برای این به اشتراک گذاشتم که شاید در تعطیلات عید دوستان عزیزی بخواهند به سفر خارجی بروند و شاید این اطلاعات بتونه براشون مفید باشهمیزان ارز مسافرتی با توجه به مقصد و نحوه سفر در سال 1391 :


سفرهای هوایی :

1- به مقصد کشورهای ترکیه، ترکمنستان، کویت، قطر، بحرین و عمان به میزان 1000دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک‌ بار در سال.
2- به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان و امارات‌متحده‌عربی به میزان 400دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک بار در سال.
3- به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان (عمره‌مفرده) به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و دو نوبت در سال.
4- به مقصد سایر کشورها به میزان 1500 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک بار در سال.

سفرهای زمینی، ریلی و دریایی :

1- به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان (عمره‌مفرده) به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و دو نوبت درسال. 2- به مقصد سایر کشورها به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک بار در سال.
مسافران می‌توانند علاوه بر استفاده از ارز اختصاصی بابت سفرهای هوایی و یا زمینی، ریلی و دریایی به سایر کشورها به شرح فوق مجموعاً دو نوبت در سال از ارز مسافرتی‌ مربوط به کشورهای عراق، سوریه و عربستان نیز بهره‌مند شوند. مسافرانی که از دو نوبت ارز مسافرتی به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان استفاده کرده‌اند نیز می‌توانند از ارز مربوط به سایر کشورها به شرح فوق استفاده کنند.

نحوه خرید ارز مسافرتی :

در مورد سفرهای هوایی کلیه مسافران می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک‌های ملی ایران، ملت و سامان در سطح شهر با ارائه مدارک مربوط، ارز مسافرتی خود را درخواست و سند حسابداری یا رسید آن را دریافت کنند. تحویل ارز با ارائه رسید مذکور پس از گیت خروجی فرودگاه انجام خواهد شد و خرید ارز بابت سفرهای زمینی، ریلی و دریایی در حال حاضر طبق روال گذشته صورت می‌پذیرد.

سایر نکات :

1- فروش ارز مسافرتی به مسافران با سن قانونی کمتر از 2 سال امکان‌پذیر نیست و برای سنین 2 تا 12 سال نیز به میزان 50 درصد مبالغ مورد اشاره خواهد بود.
2- فروش ارز مسافرتی به نرخ رسمی صورت می‌گیرد.
3- در ترتیبات فروش ارز مسافرتی منظور از سال، سال شمسی است و مسافرانی که در هر مقطع زمانی از سال1390 از ارز مسافرتی خود استفاده کرده‌ باشند از ابتدای سال 1391 می‌توانند از ارز مسافرتی جدید بهره‌مند شوند.
4- خرید ارز مسافرتی توسط مسافرانی که با گذرنامه ایرانی سفر می‌کنند در صورتی‌ که کشور مقصد آن‌ها کشور محل اقامت آن‌ها نیز ‌باشد، بدون نیاز به ویزا امکان‌پذیر است.منبع خبر :http://khabaronline.ir/detail/203136/society/tourismبراساس اعلام بانک مرکزی

ارز مسافرتی به یکهزار دلار کاهش یافت

تهران- نرخ فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی (به استثناء سوریه،عراق،آذربایجان،ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، امارات ، عربستان ، ترکیه، لبنان ،تایلند، گرجستان، قبرس ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، مالدیو ، اندونزی ، مالزی ، فیلیپین ،سنگاپور و چین) یک بار در سال و به میزان یکهزار دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از بانک مرکزی، فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان ، افغانستان ، امارات متحده عربی ، ترکیه، لبنان ، تایلند ، گرجستان، قبرس ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، مالدیو ، اندونزی ، مالزی ، فیلیپین ، سنگاپور و چین یک بار در سال و به میزان ٤٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.

فروش ارز مسافرتی برای مسافران زمینی، ریلی و دریایی یک بار در سال به مبلغ ٤٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.

فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق (عتبات عالیات) به مبلغ ٢٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.

براساس این گزارش ، فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق (عتبات عالیات) صرفًا به زائرانی که از طریق کاروان های تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می شوند امکان پذیر خواهد بود.

فروش ارز مسافرتی به مسافرین هوایی، زمینی، ریلی و دریایی کشورهای سوریه و عربستان (بابت عمره مفرده) به میزان ٤٠٠ دلار یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.

مسافرانی که قبلا از ارز مسافرتی هوایی استفاده نموده اند ، می توانند در ' دو نوبت ' از ارز مسافرتی بابت سفر به سوریه، عراق و یا عربستان (بابت عمره مفرده ) استفاده نمایند.

براساس این گزارش ، فروش ارز مسافرتی هوایی به مسافرانی که دو نوبت از ارز مسافرتی مربوط به سوریه ، عراق و عمره مفرده استفاده نموده اند ، نیز مجاز خواهد بود .

درادامه تصریح شده است :‌ فروش ارز مسافرتی به مسافرین با سن قانونی کمتر از ٢سال امکانپذیر نبوده و برای سنین ٢ تا ١٢ سال به میزان 50 درصد در هریک از حالات فوق خواهدبود.

یادآور می شود :تغییرات در ارز مسافرتی ،‌از روز 31 فرودین ماه سال جاری اجرایی شده است.


http://www.irna.ir/News

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo