X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

اختلاف زمان و شرایط آب و هوای کوالالامپور

دوشنبه 9 اسفند‌ماه سال 1389 ساعت 06:22 ب.ظ

کانال تلگرام سفر ، کوچ سرفینگ ، تجربه متفاوت

زمان به وقت مالزی ٨ ساعت جلوتر از وقت گرینویچ بوده و با توجه به ساعت به وقت تهران (3:30 + GMT)  ٣٠ : ۴ جلوتر از زمان ایران می باشد.

وقتی از ایران به سمت مالزی پرواز می کنیم با توجه به اینکه اکثر پرواز ها حدود ساعت ۱۹ به وقت تهران می باشد زمان رسیدن به مالزی حدود ۷ صبح است که بسیار مناسب می باشد.


از لحاظ آب و هوایی کشور مالزی با توجه به نزدیکی به خط استوا فقط دارای فصل تابستان می باشد و با داشتن هوای گرم و مرطوب از طبیعت سبز و زیبائی برخوردار استاین کشور دارای آب و هوایی یکنواخت بوده و میانگین دمای این کشور بین ٢١+ تا ٣٢+ درجه سانتیگراد میباشد.متوسط دمای  هوای کوالالامپور نیز در طول سال ٢٧+ درجه سانتیگراد است.                                  

بارش باران در طول روز بسیار دیده می شود و داشتن چتر و لباس مقاوم در برابر باران هم تاکید می شود ولی نیازی به لباس گرم در هیچ فصلی نیست و حتی در مناطق مرتفع و کوهستانی هم نیازی به لباس گرم نیست.... بارش باران هم بطور متناوب می باشد چه بسا در روز کاملا آفتابی به ناگهان بارش باران شدیدی را داشته باشیم که به سرعت قطع می شود و یا بلعکس بارانی که بارش آن تا چندین روز ادامه خواهد یافت .... بهتر است در روزهایی که درکوالالامپور مستقر هستید در صورت بارش باران از امکان سرپوشیده بازدید کنید ( مثلا آکواریوم و مراکز خرید و بازدید از برج پتروناس و مخابراتی ) و از سایر جاذبه ها در روزهای آفتابی دیدن کنید

فصل اصلی بارندگی این کشور بین ماه نوامبر و فوریه (آبان تا اسفند) بوده در حالیکه  ماه آگوست ( مرداد  ) مرطوب ترین زمان سال می باشد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo